FIRMA KRÓLAK PRODUCENT ZABEZPIECZEŃ KÓŁ SAMOCHODOWYCH OD 1981r.

BEZPIECZNE, WYSELEKCJONOWANE, PROFESJONALNE, FUNKCJONALNE

AKCESORIA DO MONTAŻU FELG ALUMINIOWYCH, I STALOWYCH

NA LATA. DO WIEKSZOŚCI MAREK, I MODELI POJAZDÓW.

OD PONAD 37 LAT NA RYNKU W JEDNEJ BRANŻY.

PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZEŃSTWO


U NAS NIE MA PRZYPADKÓW, PRZEZ CO U PAŃSTWA WYPADKÓW

Oferta Firma Królak:

Odbiór osobisty:

Wysyłka:

Szybki kontakt:

 GG: 2073998

 Tel.: +48 604 453 878

 @: firmakrolak@gmail.com

Konfiguracja, i montaż:

 

Z racji, iż od 1981 roku zajmujemy się ideową produkcją ZABEZPIECZEŃ KÓŁ SAMOCHODOWYCH, temat z zakresu produkcji jak, i samego rynku mamy bardzo dobrze zdiagnozowany. Wiemy na co zwrócić uwagę, i wiemy jak to zweryfikować. Niska cena zakupu nie jest dla Nas wyznacznikiem biznesu, przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO, podyktowane jakością produktów. Nie mylić z wyglądem.

 

Pozwalamy sobie, a nawet jako jedna z najstarszych firm produkcyjnych na rynku w tym segmencie branży motoryzacyjnej czujemy się zobowiązani, do zamieszczenia filmów z dokonywanych przez Nas POMIARÓW TWARDŚCI śrub, nakrętek do felg znajdujących się w obiegu na rynku. Które stosowane są przez użytkowników pojazdów świadomie, bądź nie świadomie. Wszystko po to, żeby pokazać Państwu skalę nieprawidłowości, odchyleń od norm Europejskich, zapewniających bezpieczeństwo poruszania się po drogach. Aspektów, których My jako producent jesteśmy świadomi, Państwo jako niedoinformowani klienci, używający tych produktów już nie.

 

Każda rzetelna firma zajmująca sie hurtową sprzedażą śrub, nakrętek do felg przed wprowadzeniem ich do sprzedaży powinna zaopatrzyć się w urządzenia pomiarowe. Niestety, na tych urządzeniach się nie zarabia, tylko można się uświadomić, zatem w firmach nastawionych na zysk, urządzenia pomiarowe nie znajdują zastosowania. Firmom wygodniej, i na ręke jest bazować na CERTYFIKATACH JAKOŚCI dostarcznaych wraz produktem. Naiwność, bądź świadome bagatelizowanie powagi tematu.

 

A prawda jest zdoła odmienna, firmy nastawione na zysk, narażają Państwa zdrowie, to Państwo weryfikują produkty użytkując je po zakupie. Jeżeli firma reklamacji danego produktu ma dużo, to po prostu wysprzedaję go do ostatniej sztuki ( nie złomuje ), i szuka w to miejsce nowego rodzaju, licząc na to że okażę się być lepszym, tzn. będzie mniej reklamacji z nim związanych. I tak w kółko, bo zasada trzech CCC " cena czyni cuda ", pozwala tym firmom na tego typu działania.

 

Motorem napędowym są ludzie, klienci, a że tych chcących kupić taniej, w Polsce nie brakuje, to firmy uczestniczące w tym procederze zasilane są niemalże paliwem rakietowym.

 

napis_www.akcesoriadofelg.com.pl_762x50.jpg

 

Próby twardości wykonujemy METODĄ ROCKWELLA, twardościomierzem produkcji polskiej Zakładów Mechaniki Precyzyjnej " A.BRUCZYŃSKI ", skalibrowanym w " Głównym Urzędzie Miar i Wag " mieszczącym się w Warszawie przy ul.Elektoralnej 2.

 

Sprzęt ma swoje lata, ale jest niezawodny, przez co bardzo przydatny w branży :).

 

OPIS METODY POMIARU:

 

Skala twardości ROCKWELLA - jest to zespół skal dla oznaczenia twardości metali. Na podstawie testu dokonanego metodą opartą na pomiarze różnicy zagłębienia wgłębnika przy dwóch obciążeniach testowych.

 

Twardość w skali Rockwella oznacza się jednostkami HR.

 

Stosowanych jest kilka odmian skal, z których każda przeznaczona jest dla odmiennych stopów metali:

 arrow-15x12.png Skale C / A stosuję się dla stali hartowanych ( na, których my skupiamy uwagę ).

 arrow-15x12.png Skale B / F stosuję się dla stali niehartowanych, i metali nieżelaznych.

 arrow-15x12.png Skale N / T stosuję się w przypadkach, gdy badana próbka ma niewielkie rozmiary, lub jest bardzo cieńka.

 

Przy podawaniu twardość w skali Rockwella, w symbolu uwzględnia się metodę: HRC dla metody C.

 

Zakres skali Rockwella dla miękkich stopów wynosi od 20 HRC do 100 HRC dla stali hartowanych.

Materiały z odczytem poniżej 10 HRC uznaję się za niewiarygodne.

I w Naszym segmencie branży motoryzacyjnej, nie powinny być dopuszczone do zastosowania publicznego.

 

Metoda Rockwella polega na pomiarze głębokości wcisku dokonanego wzorcowym stożkiem diamentowym o kącie wierzchołka 120°, i promieniu zaokrąglenia 0,2mm dla skali C / A / N, lub stalowej o średnicy 1,5875mm ( 1/16" ) w metodach B / F / T przy użyciu odpowiedniego nacisku.

 

Zdjęcie przebiegu pomiaru poniżej HRB

 

pomiar-twardosci-hrb-metoda-rockwella-krolak

Zdjecie przebiegu pomiaru zapozyczone z internetu, autor: Djhe

 

Zdjęcie przebiegu pomiaru poniżej HRC

 

pomiar-twardosci-hrc-metoda-rockwella-krolak

Zdjecie przebiegu pomiaru zapozyczone z internetu, autor: ITA

 

Metoda Rockwella jest szybka, i łatwa w użyciu, gdyż przyrząd wyposażony jest w czujnik wyskalowany bezpośrednio w jednostkach twardości.

 

Po przeprowadzonym badaniu, na badanym detalu pozostaje tylko słabo widoczna skaza. Dlatego metoda ta, może być używana do produktów nowych, jak i używanych.

 

Procedurę dokonywania pomiarów metodą Rockwella opisuje POLSKA NORMA PN-EN ISO 6508

 

napis_www.akcesoriadofelg.com.pl_762x50.jpg

 

Celem doprowadzenia produktów do zalecanych Klas Własności Mechanicznych, należy do produkcji użyć odpowiednich materiałów, o odpowiednim skęadzie chemicznym, a następnie względem użytych materiałów, zastosować odpowiednie procesy produkcyjne, jak i ulepszające dany rodzaj materiału.

 

Podręcznikowo Klasa Własności Mechanicznych dla poszczególnych, niżej wymienionych produktów wynosi:

 

arrow-15x12.png Nakrętki do felg - Klasa Własności 8.0 / 10.0 ( 15-34 HRC )

arrow-15x12.png Śruby do felg - Klasa Własności 8.8 / 10.9 ( 22-39 HRC )

arrow-15x12.png Szpilki do piast - Klasa Własności 10.9 ( 32-39 HRC )

 

arrow-15x12.png Stosowanie za miękkich produktów grozi, przeciągnięciem gwintów, docelowo zerwaniem połączenia, utratę mocowania. Objaw można szybko wychwycić, kiedy to po zamontowaniu nowego osprzętu ma on tendencje do poluzowywania się, a my usilnie staramy się go ponownie dokręcić. I w końcu za trzecim razem objaw ustaje. Zjawisko to oznacza przeciągnięcie się gwintów. W tym wypadku taki osprzęt można wyrzucić do kosza, nie jest bezpieczny. Przy za miękkich produktach deformacja kształtów widoczna jest gołym okiem.

arrow-15x12.png Stosowanie za twardych produktów grozi pękaniem jak szkło tych produktów, czyli docelowo utratę mocowania.

 

Tabela Własności Mechanicznych

 

wlasnosci-mechaniczne-metali-krolak

 

Wartość HRC dla poszczególnych klas własności. Czyli jakie wartości na zegarze musi wskazać twardościomierz w trakcie wykonywania badania.

 

arrow-15x12.png Klasa Własności 8.8 - HRC w zakresie od 22 ( MIN ) do 34 ( MAX )

arrow-15x12.png Klasa Własności 10.9 - HRC w zakresie od 32 ( MIN ) do 39 ( MAX )

 

napis_www.akcesoriadofelg.com.pl_762x50.jpg

 

Celem uświadomienia klientów, w Firmie Królak dokonujemy pomiarów produktów, które mamy na stanie, w Naszej ofercie od lat. Które zdiagnozowaliśmy lata temu przed wprowadzeniem ich do sprzedaży.

 

Weryfikujemy również produkty zakupione na rynku celem sprawdzenia rzetelności pośredników. Jak widać Nasza oferta różni się od innych, i jest powód.

 

Zapraszamy do przesyłania do Nas produktów, jeżeli poddają je Państwo wątpliwościom. Za usługę liczymy symboliczne kwoty, zależy Nam na bezpieczeństwie. Finalnie świadomość może okazać się bezcenna.

 

Filmy w produkcji, docelowo będą zamieszczone tutaj ;)