FIRMA KRÓLAK PRODUCENT ZABEZPIECZEŃ KÓŁ SAMOCHODOWYCH OD 1981r.

BEZPIECZNE, WYSELEKCJONOWANE, PROFESJONALNE, FUNKCJONALNE

AKCESORIA DO MONTAŻU FELG ALUMINIOWYCH, I STALOWYCH

NA LATA. DO WIEKSZOŚCI MAREK, I MODELI POJAZDÓW.

OD PONAD 37 LAT NA RYNKU W JEDNEJ BRANŻY.

PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZEŃSTWO


U NAS NIE MA PRZYPADKÓW, PRZEZ CO U PAŃSTWA WYPADKÓW

Oferta Firma Królak:

Odbiór osobisty:

Wysyłka:

Szybki kontakt:

 GG: 2073998

 Tel.: +48 604 453 878

 @: firmakrolak@gmail.com

Konfiguracja, i montaż:

 

Mity, i fakty w temacie Zabezpieczeń do felg dostępnych na naszym rynku:

 

Tytułem wstępu chcielibyśmy rozwiać wątpliwości dotyczące zadawanych pytań.

 

Czy warto montować zabezpieczenia czy nie ?

 

Odpowiedź jest jedna TAK. Zabezpieczenia kół są niezbędnymi akcesoriami dodatkowymi, chroniącymi Państwa własność, i czas w kraju, w którym amatorów cudzej własności nie brakuje.

 

Zdjęcia z sieci

 

Wszystko co dało się zakręcić, na pewno da się odkręcić, to nie ulega wątpliwości.

Ale przede wszystkim ma być trudniej, dłużej, i głośniej.

 

Cena zabezpieczeń jest nieadekwatną kwotą w stosunku do kosztów zakupu jakichkolwiek felg, i jakichkolwiek opon, oraz kosztów towarzyszących, o których nie myślimy w pierwszym etapie zakupów tj.:

 

arrow-15x12.png Koszty wysyłek zakupionych felg, i opon

arrow-15x12.png Zmontowanie, i wymiana kompletu u wulkanizatora

arrow-15x12.png Koszty organizacyjne całej przygody

 

Powyżej opisany scenariusz dotyczy tylko, i wyłącznie kosztów policzalnych, i już daje do myślenia.

Naszym zdaniem znacznie ważniejszym aspektem zagadnienia są rzeczy niepoliczalne, czyli te na które nie mamy wpływu, zbiegi okoliczności, sytuacje kształtujące Nasze życie.

Każda niezaplanowana przeszkoda na Naszej drodze, przyczynia się do zachwiania ustawionego indywidualnego harmonogramu codziennych zajęć, i obowiązków z nim związanymi. Dotyczy to każdego z Nas.

Złośliwość sytuacyjna to takie zjawisko, dotykające każdego w najmniej oczekiwanym momencie. Wtedy kiedy najbardziej czegoż potrzebujemy, po prostu tego nie mamy :) bo coś..., albo ktoś...

A że żyjemy w biegu, i przeszkody Nam nie pod dordze, to warto zadbać o bezpieczeństwo Naszego schematu codziennego funkcjonowania.

 

Pytanie czy warto, czy nie warto nie powinno być zadawane :).

Pytanie winno być sformułowane: Jaki produkt z dostępnych na rynku wybrać ?

 

I na to pytanie znajdą Państwo poniżej odpowiedź.

 

pasek-a

 

Na rynku znajdą Państwo masę produktów ze wszystkich stron Świata.

 

arrow-15x12.png Azji, bo te są najtańsze w zakupie hurtowym ( podróbki, produkty no name markowane nazwami importerów, TPI i jeszcze kilka niewymienionych niewiadomego pochodzenia ).

arrow-15x12.png USA ( McGard )

arrow-15x12.png Europy ( Farad, Simbolz, Bimecc )

arrow-15x12.png Produkty OEM danych marek, które de facto nie są produkowane przez dane marki, tylko przez wymienione firmy dla danych marek pojazdów, i opatrzone wewnętrznymi umowami handlowymi.

arrow-15x12.png Polski ( Firma Królak )

 

Postaram się w obiektywny sposób opisać z własnego doświadczenia, a tkwie w tym całe życie, każdy z w/w przypadków.

 

pasek-a

 

Produkty z Azji są to zazwyczaj:

 

arrow-15x12.png Zestawy śrub / nakrętek zabezpieczających charakteryzujących się lustrzanym pokryciem cieńkiej warstwy dekoracyjnego chromu Cr6+ ( zakazanego w przemyśle w Europie ).

arrow-15x12.png Zestawy z dwoma kluczami w komplecie.

 

Opis:

 

Tanie w zakupie hurtowym, przez co konkurujące ceną w sprzedaży detalicznej.

Najchętniej rozprowadzane przez pośredników, bo przy niskim nakładzie finansowym sprzedawca ma co zaoferować klientowi, kasując kilkaset procent zysku.

Wykorzystywane jako karta przetargowa, i finalnie dodawane przez sprzedawcę jako gratis przy zakupie kompletu felg, i opon. Gdyż jakikolwiek rabat od zakupu felg, i opon, o który walczymy w trakcie zakupu, jest naście razy wyższą kwotą, niż kwota zakupu zabezpieczeń przez pośrednika.

Są to produkty z masowej produkcji, czyli wytwarzane w milionach sztuk o jednym, dwóch wzorach kształtowych. Nazywanie ich zabezpieczeniami, nie ma z IDEĄ zabezpieczenia nic wspólnego, każdy " Nowak ", " Kowalski " kupuje to samo, ten sam produkt. Winny nosić miano produktów nietypowych względem zwykłego sześciokąta. Nazywanie ich przez sprzedawców zabezpieczeniami, to naciąganie, naginanie rzeczywistości.

Są to produkty nie wiadomo skąd, niewiadomego pochodzenia. Sygnowane co najwyżej marką importera, dystrybutora. Bez możliwości reklamowania u producenta, bo tego nie poznamy nigdy. Bez możliwości zamówienia któregokolwiek z elementów zestawu oddzielnie.

Są to produkty tak samo jak, i zwykły osprzęt z azji niskiej jakości materiałów użytych do ich produkcji. Zatem wkręcone, mogą samemu użytkownikowi przysporzyć kłopotu z odkręceniem.

Dwa klucze w zestawie, zazwyczaj pod różne rozmiary sześciokąta 17/19mm, 19/21mm, 17/19/21mm. Klienci kupieni chwytającymi hasłami " dwa klucze w zestawie " miejcie na uwadze, że jest to celowe działanie producentów, ale z przykrością informuję nie dla Państwa wygody, i bezpieczeństwa.

Jak przystało na produkt masowy, musi być uniwersalny, żeby obsługiwał jak największą liczbę pojazdów, klientów do których ma trafić. I żeby był łatwy w sprzedaży przez pośredników. Ponadto klient ma kupić, i w sprawie tego produktu już nie wrócić. Dwa klucze rozwiązują fundamentalne problemy dotyczące zabezpieczeń, ale trzeba być świadomym, w głównej mierze producentów, i sprzedawców, nie zaś samych klientów. To co my odczytujemy jako atut, jest zwykłym fortelem marketingowym.

Klienci uczestniczący w tym schemacie mają kupić, i nie zadawać zbędnych pytań.

Jeżeli coś jest do wszystkiego, zazwyczaj jest do niczego.

 

pasek-a

 

Produkty z USA McGard:

 

Lider globalny w produkcji zabezpieczeń. Jakość materiałów, jak i powłok ochronnych podręcznikowa.

Nie mniej jednak, patent oparty jest na niskim ok.3mm wzorze kształtowym, co powoduję, że są to zabezpieczenia delikatne.

McGard produkuje na wolny rynek, jak również pod różne marki pojazdów, które markują te zabezpieczenia jako swoje, w swoich sieciach sprzedaży.

Jako producent z USA, gdzie nie obowiązują europejskie dyrektywy środowiskowe, produkty pokryte są chromem. Ale w przeciwieństwie do pseudo produktów z azji, chrom nakłdany jest w trzech warstwach, a każda z nich jest polerowana, celem zamknięcia mikroporów, jak i mikroszczelin. Przez co uzyskują trwałą lustrzaną powłokę.

Mimo zapewnień producenta o 200 kombinacjach wzorów. Patrzę na tą informacje przez palce. Podejrzewam, że w historii firmy, we wszystich patentach oferowanych wymyślili tyle kombinacji. Ale nie oznacza to w żadnym wypadku, że korzystają Państwo z tej ilości wzorów dokonując zakupu.

Tutaj bardzo ważnym faktem na, który trzeba zwrócić uwagę, są wewnętrzne umowy tego producenta, z producentami pojazdów. W których podstawą współpracy jest, że dany producent pojazdu zastrzega sobie dany wzór, wzory tylko, i wyłącznie pod swoją markę. A z racji iż McGard miał, ma umowy podpisane z większością marek, wzorów dostępnych na wolnym rynku finalnie jest kilka.

Mimo efektywnej chromowej powłoki, w Naszych warunkach, mimo zapewnień producenta, produkty prędzej, czy później potrafią skorodować.

Bardzo ważną informacją jest fakt, że bycie liderem globalnym, i sprzedawanie w dużych ilościach, motywuje do działania innych globalnych liderów do produkcji specjalistycznych rozwiązań. Opis na samym dole strony.

 

 

pasek-a

 

Produkty z Europy :

 

1. Farad. Jakość materiałów jak, i powłok ochronnych podręcznikowa europejska.

Oferta oparta jest na kilku patentach zewnętrznych, jak i na patentach wewnętrznych, występujących pod nazwą:

arrow-15x12.png Sicu...

Patenty wewnętrzne, zbliżone do produktu amerykańskiego, czyli niski ok.3mm wzór kształtowy, co powoduję, że są to zabezpieczenia delikatne.

Patenty zewnętrzne z tuleją obrotową, lub bez.

Włoska firma z 35-letnią tradycją, z aspiracjami do bycia liderem w produkcji zabezpieczeń w Europie.

Bardzo ważną informacją jest ten sam fakt, co opisany powyżej. Bycie liderem, i sprzedawanie w dużych ilościach, motywuje do działania innych globalnych liderów do produkcji specjalistycznych rozwiązań.

Opis na samym dole strony.

 

2. Simbolz. Jakość materiałów, jak i powłok ochronnych podręcznikowa.

Patent oparty na bolcach osadzonych w kluczu, i na otworach w korpusie śruby / nakrętki.

Produkt Francuski, spotykany głównie w samochodach Peugeot, Citroen, i dostępny w sieci sprzedaży tych marek.

Najdelikatniejsze zabezpieczenia produkcji europejskiej. Bolce mają tendencje do wyłamywania się.

 

3. Bimecc. Jakość materiałów, jak i powłok ochronnych podręcznikowa.

Patent zewnętrzny.

Z racji, iż Bimecc jest liderem w Europie w produkcji śrub / nakrętek mocujących, zabezpieczenia stanowią jedynie uzupełnienie ich szerokiej oferty.

Produkowane są metodą formowania na zimno, zatem wnioskuję, że są produktem masowym.

Niemieckie firmy pośredniczące, korzystają z możliwości markowania ich swoją nazwą, i sprzedają je jako swoje produkty.

 

pasek-a

 

Produkty z sieci sprzedaży dealerów, określane jako OEM fabryczne:

 

arrow-15x12.png Grupa VAG ( VW, Seat, Skoda )

arrow-15x12.png BMW

arrow-15x12.png Nissan

arrow-15x12.png Toyota

arrow-15x12.png itp...

 

Zestawy zabezpieczeń dostępnych u dealerów, mają zaplecze serwisowe w nich samych, a Ci zaplecze w faktycznych producentach. Zestawy dostępne w sieciach, są zgodne z fabrycznym osprzętem mocującym fabryczne, oryginalne felgi danej marki.

Innych rodzajów, do nieoryginalnych felg dealerzy nie posiadają w swoich ofertach, bo nie muszą.

Ceny zestawów markowanych jako OEM, są droższe, co nie oznacza, że wyjątkowe, w jakimś stopniu lepsze, od tych z wolnego rynku. Po prostu dedykowane do fabrycznych felg danej marki, co wyklucza indywidualną konfigurację klienta, który kupuje, płaci, serwis montuje, i temat zamknięety.

Ilość wzorów kształtowych jest ograniczona do kilku, wynika to z wewnętrznych umów producenta zabezpieczeń, z daną marką pojazdu.

W okresie pogwarancyjnym, jeżeli z zabezpieczeniami wystąpi problem, uszkodzimy element zestawu, bądź zgubimy klucz, demontaż w serwisie będzie możliwy, ale należy trzymać się za kieszeń, bo zapłacimy po europejsku :).

Wszystko sprytnie przemyślane, bo klient koncernów ma płacić, a do tego jeszcze dziękować.

 

pasek-a

 

Produkty z Polski:

 

Przede wszystkim trzeba uświadomić sobie, w jakiej sytuacji w kraju przez ubiegłe lata, jak i teraz są niezależni od dostaw gotowych produktów producenci Polscy w branżach, które systemowo zostały pozamykane na rzecz obcego kapitału " inwestorów ".

Poza pośredniczeniem w sprzedaży, serwisowaniem, montowaniem, usługą, i ciągle powiekszającą się administracją, kraj i jego mieszkańcy nie mają zbyt szerokiego pola do popisu. W opisanych dziedzinach jesteśmy mistrzami, ale te dają większości tylko przeżyć, wybranym odłożyć, a garstce odłożyć, i jeszcze żyć.

Mimo, obiegu pieniądza w kraju, ustawieni zostaliśmy w pozycji taniej siły roboczej. A gospodarka kraju, jako podwykonawcy Europy mimo zapewnień władz, daleka jest do gospodarek krajów ościennych. I to nie dlatego, że nie jesteśmy pracowici, tylko dlatego, że odebrano Nam możliwości faktycznego rozwoju, i bycia niezależnymi, czyli konkurencyjnymi, a z czasem równymi partnerami do rozmów.

To co jeszcze mamy, wymaga nie lada ekwilibrystyki by to utrzymać w Naszych rękach, i dotyczy to każdej dziedziny.

 

Firma Królak z małej fabryki w latach 80-tych / 90-tych, po 37-latach funkcjonowania w jednej branży stała się rodzinną manufakturą. Ten fakt o dziwo, przy produkcji zabezpieczeń jest bezcennym atutem Naszych produktów.

Przede wszystkim cenimy swoją pracę, zabezpieczenia Naszej produkcji powstają tradycyjnymi metodami obróbki skrawaniem, przy użyciu maszyn konwencjonalnych, gdzie każdą operację wykonujemy pojedyńczo sztuka, za sztuką. Z produkcją na masową skalę nie mamy nic wspólnego.

Produkujemy małymi partiami, ale przede wszystkim ideowo, czyli wykorzystując kilkadziesiąt matryc wzorów, do stworzenia jednego wymiaru. Nasze produkty nie są jak z pod igły, de facto żadna nie jest identyczna. Porównywanie Naszych produktów pod względem wizualnym z konkurencją nie ma najmniejszego sensu, bo cechuje Nas z doła odmienna od wszystkich dostępnych produktów metoda produkcyjna.

Najważniejszym jest sedno sprawy, a to jest ponad konkurencją: Idea zabezpieczania na każdym etapie życia Naszego produktu, podparta ciągłym poszukiwaniem coraz to fajniejszych rozwiązań, w oparciu o już posiadane. Do produkcji używamy jakościowych materiałów, od tych samych przez lata sprawdzonych Polskich dostawców.

Nasze produkty pod względem przeznaczenia są produktami na długie lata. Wybaczają popełniane przez większość błędy montażowe. Nazywamy je " Polskimi toporami "

Nie znajdą Państwo Naszych produktów w co drugim sklepie, u każdego wulkanizatora, w każdym serwisie. Wybierając Nasz produkt, kupują Państwo niemalże produkt indywidualny.

Jesteśmy na miejscu, i pracujemy non-stop, nie tylko w wyznaczonych godzinach pracy. Zatem kontakt z Nami jest natychmiastowy. Bezcenne w przypadku zgubienia reduktora kształtowego.

Każdy element zestawu zazwyczaj można zamówić oddzielnie. W nieprzewidzianej sytuacji, nie wyrzucają Państwo całego zestawu do kosza, tylko koncentrują uwagę na danym elemencie, który trzeba wymienić, a reszta dalej pracuje zabezpieczając felgi.

arrow-15x12.png Opis produktów Firmy Królak

 

pasek-a

 

Bycie liderem globalnym, jak i sprzedawanie w dużych ilościach, motywuje do działania innych globalnych liderów do produkcji specjalistycznych rozwiązań.

Przykładem są zestawy nasadek, produkowanych przez firmy produkujące narzędzia, które Naszym zdaniem rozwalają najlepsze systemy zabezpieczeń. Sprzedawane jako narzędzia serwisowe, dostępne są dla wszystkich.

W cenie 400 zł za kpl. otrzymujemy wszystko co niezbędne by poradzić sobie z większością zabezpieczeń, większości producentów.

Naszych nie ma, jesteśmy za malutcy :), globalnie nie istniejemy.

 

nasadki-do-zabezpieczen-1

 

nasadki-do-zabezpieczen-4

 

nasadki-do-zabezpieczen-2

 

nasadki-do-zabezpieczen-3

 

Niewiarygodne, ale prawdziwe. Regionalizacja, górą nad globalizacją