Mity, i fakty w temacie Zabezpieczeń do felg dostępnych na naszym rynku:

 

Tytułem wstępu chcielibyśmy rozwiać wątpliwości dotyczące zadawanych pytań.

 

Czy warto montować zabezpieczenia, czy nie ?

 

Odpowiedź jest jedna TAK. Zabezpieczenia kół są niezbędnymi akcesoriami dodatkowymi, chroniącymi Państwa własność, i czas w kraju, w którym amatorów cudzej własności nie brakuje.

 

image image image image

image image image image

 

Zdjęcia z sieci

 

Wszystko co dało się zakręcić, na pewno da się odkręcić, to nie ulega wątpliwości. Ale przede wszystkim ma być trudniej, dłużej, i głośniej.

 

Cena zabezpieczeń jest nieadekwatną kwotą w stosunku do kosztów zakupu jakichkolwiek felg, i jakichkolwiek opon, oraz kosztów towarzyszących, o których nie myślimy w pierwszym etapie zakupów tj.:

 

arrow-15x12 Koszty wysyłek zakupionych felg, i opon

arrow-15x12 Zmontowanie, i wymiana kompletu u wulkanizatora

arrow-15x12 Koszty organizacyjne całej przygody

 

Powyżej opisany scenariusz dotyczy tylko, i wyłącznie kosztów policzalnych, i już daje do myślenia.

 

Naszym zdaniem znacznie ważniejszym aspektem zagadnienia są rzeczy niepoliczalne, czyli te na które nie mamy wpływu, zbiegi okoliczności, sytuacje kształtujące Nasze życie. Każda niezaplanowana przeszkoda na Naszej drodze, przyczynia się do zachwiania ustawionego indywidualnego harmonogramu codziennych zajęć, i obowiązków z nim związanymi. Dotyczy to każdego z Nas.

 

Złośliwość sytuacyjna to zjawisko, dotykające każdego w najmniej oczekiwanym momencie. Wtedy kiedy najbardziej czegoś potrzebujemy, po prostu tego nie mamy :) bo coś..., albo ktoś...

 

A że żyjemy w biegu, i przeszkody Nam nie pod dordze, to warto zadbać o bezpieczeństwo Naszego schematu codziennego funkcjonowania.

 

Nie powinniśmy pytać czy warto, czy nie warto stosować :)

 

Pytanie winno być sformułowane: Jaki produkt z dostępnych na rynku wybrać ?

 

I na to pytanie na bazie Naszej wiedzy, i doświadczenia powinni Państwo znaleźść poniżej wiarygodną odpowiedź.

 

napis_www.akcesoriadofelg.com.pl_762x50

 

Najrozsądniejszym na wstępie będzie, po krótce przedstawienie zarysu metod produkcyjnych w Naszym segmencie branży stosowanych przez producentów.

 

arrow-15x12 Wytwarzanie metodą formowania na zimno. Najwydajniejszy rodzaj produkcji, dominujący w obecnych czasach.

 

Głównym założeniem tej metody jest ilość. W zależności od średnicy detalu, rodzaju maszyn użytych w linii produkcyjnej oscylująca w granicach 150-350 szt. na minutę !!! Ilość zatrważająca. Ten rodzaj produkcji zapewniający wydajność produkcyjną, związany jest z całą infraktrukturą przemysłową. Metoda ta wymusza używanie dostosowanych materiałów, które muszą być podatne na formowanie pod wpływem nacisków. W zależności od przeznaczenia finalnego produktu, materiały mogą być już wstępnie zahartowane do jakiś wartości przed procesem formowania, a po przez sam proces formowania uzyskiwać finalną klasę własności mechanicznych, zazwyczaj w dolnej granicy dla danej z klas. Jeżeli detal celem osiągnięcia wymaganych parametrów wymaga dalszej obróbki cieplnej, przechodzi on na linii przez piec hartujący celem poprawienia własności materiału, czyli jego podatności na skręcanie, rozciąganie, pękanie itd...

 

Przy produktach powtarzalnych, z zapotrzebowaniem rynków na ilość, metoda niezbędna.

 

Przy produktach z założenia mających cechować się unikalnością, metoda nie mająca ideowej racji bytu. Mimo, to z powodzeniem wykorzystywana przez producentów, bo brak świadomości nabywców docelowych jak najbardziej pozwala. A poprzez zapotrzebowanie na ilość, i niską cenę zakupu nawet wymusza jej stosowanie.

 

Zalety:

- ilość

- cena

 

Wady:

- powtarzalność

- materiały w dolnej, lub poniżej oczekiwanych wartości, przez co plastyczne,

ciągliwe

 

 

arrow-15x12 Wytwarzanie metodą formowania na ciepło tzw. odkuwanie. Wraz, ze wszystkimi etapami procesu produkcyjnego, chyba najżmudniejsza metoda wytwórcza z dostępnych.

 

W przeciwieństwie do formowania na zimno, formowanie na ciepło w tradycyjny sposób odbywa się w procesie sztuka, za sztuką. Wydajność na gotowo ok. 1000 szt. miesięcznie. Uzyskane odkuwki, czyli tzw. wstępny zarys kształtu, wymagają dodatkowej obróbki poprzez skrawanie. Procesy obróbki skrawaniem doprowadzają detal do oczekiwanego wyglądu. Metoda charkteryzująca się wieloetapowością, ale w związku z tym, daje możliwości zmiany ustawień niemalże dla każdego detalu oddzielnie, na każdym etapie produkcji.

 

Metoda odkuwania pozwala korzystać z szerszego wachlarza materiałów, i poprzez dalszą obróbkę cieplną (hartowanie) wykorzystywać pełen zakres wartości jaki dany materiał ma do zaoferowania. Po prostu materiały stosowane w tej metodzie obróbki uzyskują lepsze parametry.

 

Metoda czasochłonna, wieloetapowa, przy produkcji na masową skalę nieopłacalna. Nie mniej jednak niezastąpiona przy produkcji małych partii, krótkich serii, czyli idealna przy produkcji zabezpieczeń.

 

Zalety:

- zachowana idea

- podręcznikowe parametry materiałów

- odkuwane wzory, wybaczają błędy

 

Wady:

- cena

- dostępność

- estetyka jak dla detali obrabianych sztuka, za sztuką

 

 

arrow-15x12 Wytwarzanie w połączeniu metody formowania na zimno, i obróbki skrawaniem.

 

Metoda rozwiązująca zapotrzebowanie na ilość, a zarazem umożliwia zachowanie idei. Czyli łączenie elementów z produkcji masowej, z tymi z produkcji z obróbki skrawaniem.

 

Łączenie elementów, umożliwia zastosowanie różnych materiałów. Korpusy powstają w technologi formowania na zimno, zaś same główki z kształtami z metody obróbki skrawaniem.

 

W zależności od rodzaju patentu zabezpieczenia, stosowane są różnorakie metody skrawania. W Naszym segmencie dominuje frezowanie. Estetyka i powtarzalność wzorów uzyskiwana jest z racji stosowania maszyn numerycznych. Wydajność z jednego stanowiska to ok.1000 szt. dziennie. Z racji, iż za frezowanie wzorów odpowiedzialne są programy, te jak pokazuje rzeczywistość (temat opisany na samym dole) mogą znaleźść innego właściciela, za pewne kwestia ceny.

 

Zalety:

- ilość

- estetyka

 

Wady:

- frezowane wzory nie wybaczają błędów

 

napis_www.akcesoriadofelg.com.pl_762x50

 

Na rynku znajdą Państwo masę produktów ze wszystkich stron Świata.

 

arrow-15x12 Azji, bo te są najtańsze w zakupie hurtowym ( podróbki, produkty no name, co najwyżej markowane nazwami importerów ).

 

arrow-15x12 USA ( McGard )

 

arrow-15x12 Europy ( Farad, Simbolz, Bimecc )

 

arrow-15x12 Produkty OEM danych marek, które de facto nie są produkowane przez dane marki, tylko przez wymienione firmy dla danych marek pojazdów, i opatrzone wewnętrznymi umowami handlowymi.

 

arrow-15x12 Polski ( Firma Królak )

 

Postaram się w obiektywny sposób pobierznie opisać na podstawie własnego doświadczenia, każdy z w/w przypadków. Nie jest to reklama, antyreklama i jej pochodne, tylko prawda mi znana.

 

napis_www.akcesoriadofelg.com.pl_762x50

 

Produkty z Azji są to zazwyczaj:

 

arrow-15x12 Zestawy śrub / nakrętek zabezpieczających charakteryzujących się lustrzanym pokryciem cieńkiej warstwy dekoracyjnego chromu Cr6+ ( zakazanego w przemyśle w Europie ).

 

arrow-15x12 Zestawy z dwoma kluczami w komplecie.

 

Opis:

 

Tanie w zakupie hurtowym, przez co konkurujące ceną w sprzedaży detalicznej.

 

Najchętniej rozprowadzane przez pośredników, bo przy niskim nakładzie finansowym sprzedawca ma co zaoferować klientowi, kasując kilkaset procent zysku.

 

Wykorzystywane jako karta przetargowa, i finalnie dodawane przez sprzedawcę jako gratis przy zakupie kompletu felg, i opon. Gdyż jakikolwiek rabat od zakupu felg, i opon, o który walczymy w trakcie zakupu, jest naście razy wyższą kwotą, niż kwota zakupu zabezpieczeń przez pośrednika.

 

Są to produkty wytwarzane metodą na zimno, produkcja masowa, w milionach sztuk o jednym, dwóch wzorach kształtowych. Nazywanie ich zabezpieczeniami, nie ma z IDEĄ zabezpieczenia nic wspólnego, każdy " Nowak ", " Kowalski " kupuje to samo, ten sam produkt. Powinny nosić miano produktów nietypowych względem zwykłego sześciokąta. Nazywanie ich przez sprzedawców zabezpieczeniami, to naciąganie, naginanie rzeczywistości.

 

Są to produkty nie wiadomo skąd, niewiadomego pochodzenia. Sygnowane co najwyżej marką importera, dystrybutora. Bez możliwości reklamowania u producenta, bo tego nie poznamy nigdy. Bez możliwości zamówienia któregokolwiek z elementów zestawu oddzielnie.

 

Są to produkty tak samo jak, i zwykły osprzęt z azji niskiej jakości materiałów użytych do ich produkcji. Zatem wkręcone, mogą samemu użytkownikowi przysporzyć kłopotu z odkręceniem.

 

Dwa klucze w zestawie, zazwyczaj pod różne rozmiary sześciokąta 17/19mm, 19/21mm, 17/19/21mm. Klienci kupieni chwytającymi hasłami " dwa klucze w zestawie " miejcie na uwadze, że jest to celowe działanie producentów, ale z przykrością informuję nie dla Państwa wygody, i bezpieczeństwa.

 

Jak przystało na produkt masowy, musi być uniwersalny, żeby obsługiwał jak największą liczbę pojazdów, klientów do których ma trafić. I żeby był łatwy w sprzedaży przez pośredników. Ponadto klient ma kupić, i w sprawie tego produktu już nie wrócić. Dwa klucze rozwiązują fundamentalne problemy dotyczące zabezpieczeń, ale trzeba być świadomym, w głównej mierze producentów, i sprzedawców, nie zaś samych klientów. To co my odczytujemy jako atut, jest zwykłym fortelem marketingowym. Klienci uczestniczący w tym schemacie mają kupić, i nie zadawać zbędnych pytań.

 

Jeżeli coś jest do wszystkiego, zazwyczaj jest do niczego.

 

napis_www.akcesoriadofelg.com.pl_762x50

 

Produkty z USA McGard:

 

Lider globalny w produkcji zabezpieczeń. Jakość materiałów, jak i powłok ochronnych podręcznikowa. Wytwarzane w połączeniu metod formowania na zimno, i obróbki skrawaniem.

 

Nie mniej jednak, patent oparty jest na wąskim, niskim ok. 3mm wzorze kształtowym, potocznie zwanym koronką. Wzory są frezowane, co powoduję, że są to zabezpieczenia delikatne, nie wybaczają błędów montażowych.

 

McGard produkuje na wolny rynek, jak również pod różne marki pojazdów, które markują te zabezpieczenia jako swoje, w swoich sieciach sprzedaży.

 

Jako producent z USA, gdzie nie obowiązują europejskie dyrektywy środowiskowe, produkty pokryte są chromem. Ale w przeciwieństwie do pseudo produktów z azji, chrom nakłdany jest w trzech warstwach, a każda z nich jest polerowana, celem zamknięcia mikroporów, jak i mikroszczelin. Przez co uzyskują trwałą lustrzaną powłokę.

 

Mimo zapewnień producenta o 200 kombinacjach wzorów. Patrzę na tą informacje przez palce. Podejrzewam, że w historii firmy, we wszystich rodzajach, jak i patentach oferowanych wymyślili tyle kombinacji. Ale nie oznacza to w żadnym wypadku, że korzystają Państwo z tej ilości wzorów dokonując zakupu.

 

Tutaj bardzo ważnym faktem na, który trzeba zwrócić uwagę, są wewnętrzne umowy tego producenta, z producentami pojazdów. W których podstawą współpracy jest, że dany producent pojazdu zastrzega sobie dany wzór, wzory tylko, i wyłącznie pod swoją markę. A z racji iż McGard miał, ma umowy podpisane z większością marek, wzorów dostępnych na wolnym rynku finalnie jest kilka.

 

Mimo efektywnej chromowej powłoki, w Naszych warunkach, mimo zapewnień producenta, produkty prędzej, czy później potrafią skorodować.

 

image image

Zabezpieczenia McGard są wykonane zgodnie ze sztuką. W końcu Amerykańske :) pochodzenie zobowiązuje :):). Pomiary twardości dla korpusu śrub (32-39 HRC), czy to nakrętek (15-22 HRC) zgodne z zaleceniami jak dla osprzętu mocującego.

 

Pomiary twardości samych wzorów kształtowych, czy to w kluczu, czy w śrubach / nakrętkach do 50 HRC. Co powoduje, że są twarde. I w związku z tym:

 

Frezowane wzory kształtowe, wąskie, niskie ta potocznie zwana koronka jak ma się zepsuć, to zazwyczaj pęka w kluczu, przez co klucz staję się bezużyteczny.

 

uszkodzony_mcgard_500x250

 

Bardzo ważną informacją jest fakt, że bycie liderem globalnym, i sprzedawanie w dużych ilościach, motywuje do działania innych globalnych liderów do produkcji specjalistycznych rozwiązań. Opis na samym dole strony.

 

napis_www.akcesoriadofelg.com.pl_762x50

 

Produkty z Europy :

 

1. Marka Farad

 

Oferta oparta jest na kilku patentach zewnętrznych, jak i na patentach wewnętrznych, występujących pod nazwą:

 

arrow-15x12.png Sicu...

 

Jakość materiałów jak, i powłok ochronnych podręcznikowa europejska. Produkty w zależności od rodzaju zabezpieczenia wytwarzane w całości metodą formowania na zimno, jak również metodą łączenia elementów formowanych z elementami obrabianymi, głównie frezowanymi.

 

Patent wewnętrzny, zbliżone do produktu amerykańskiego, czyli frezowany wąski, niski ok. 3mm wzór kształtowy, co powoduję, że są to zabezpieczenia delikatne.

 

Tak samo jak w powyżej frezowane wzory kształtowe mają tendencje do pękania. Przez co odkręcenie dedykowanym reduktorem staję się niemożliwym.

 

image image

 

Patent zewnętrzny z tuleją obrotową, lub bez, wytwarzane metodą formowania na zimno.

 

Farad to włoska firma z 35-letnią tradycją, z aspiracjami do bycia liderem w produkcji zabezpieczeń w Europie.

 

Bardzo ważną informacją jest ten sam fakt, co opisany powyżej. Bycie liderem, i sprzedawanie w dużych ilościach, motywuje do działania innych globalnych liderów do produkcji specjalistycznych rozwiązań. Opis na samym dole strony.

 

 

2. Marka Simbolz

 

Patent oparty na bolcach osadzonych w kluczu, i na otworach w korpusie śruby / nakrętki.

 

Jakość materiałów, jak i powłok ochronnych podręcznikowa.

 

Mimo to najdelikatniejsze zabezpieczenia produkcji europejskiej. Bolce mają tendencje do wyłamywania się. Przez co odkręcenie dedykowanym reduktorem staję się niemożliwym.

 

Simbolz to produkt francuski, spotykany głównie w samochodach Peugeot, Citroen, i dostępny w sieci sprzedaży tych marek.

 

 

3. Marka Bimecc

 

Jakość materiałów, jak i powłok ochronnych podręcznikowa, jak dla produktów wytwarzanych metodą formowania na zimno.

 

Patent zewnętrzny. Wytwarzane metodą formowania na zimno, zatem wnioskuję, że są produktem masowym.

 

Bimecc jest włoskim liderem w Europie w produkcji śrub / nakrętek mocujących, zabezpieczenia stanowią jedynie uzupełnienie ich szerokiej oferty.

 

Niemieckie firmy pośredniczące, korzystają z możliwości markowania ich swoją nazwą, i sprzedają jako swoje produkty. Czyli to co Polskie firmy robią obecnie z produktami chińskimi.

 

napis_www.akcesoriadofelg.com.pl_762x50

 

Produkty z sieci sprzedaży dealerów, określane jako OEM fabryczne:

 

arrow-15x12 Grupa VAG ( VW, Seat, Skoda )

arrow-15x12 BMW

arrow-15x12 Nissan

arrow-15x12 Toyota

arrow-15x12 itp...

 

Zestawy zabezpieczeń dostępnych u dealerów, mają zaplecze serwisowe w nich samych, a Ci zaplecze w faktycznych producentach.

 

Zestawy dostępne w sieciach, są zgodne z fabrycznym osprzętem mocującym fabryczne, oryginalne felgi danej marki.

 

Innych rodzajów, np. do nieoryginalnych, niefabrycznych felg dealerzy zazwyczaj nie posiadają w swoich ofertach. Nie muszą.

 

Ceny zestawów zabezpieczających markowanych przez dealerów jako OEM, są wyższe, w końcu marka kosztuje. Co w żadnym wypadku nie oznacza, że są wyjątkowe, czyli lepsze, od tych z wolnego rynku. Po prostu dedykowane są do fabrycznych oryginalnych felg OEM danej marki. Co wyklucza indywidualną konfigurację klienta gdyby podjął wyzwanie zakupu produktu na wolnym rynku. Klient u dealera kupuje, płaci, serwis montuje, i temat zamknięty.

 

Ilość wzorów kształtowych jest ograniczona do kilku, wynika to z wewnętrznych umów producenta zabezpieczeń, z daną marką pojazdu.

 

W okresie pogwarancyjnym, jeżeli z zabezpieczeniami wystąpi problem, uszkodzimy element zestawu, bądź zgubimy klucz, demontaż w serwisie będzie możliwy, ale należy trzymać się za kieszeń, bo zapłacimy po europejsku :).

 

Wszystko sprytnie przemyślane, bo klient koncernów ma płacić, a do tego jeszcze dziękować.

 

Bardzo ważną informacją jest ten sam fakt, co opisany powyżej. Tam gdzie występuje duży wolumin sprzedaży, ilość motywuje do działania innych globalnych liderów do produkcji specjalistycznych rozwiązań. Opis na samym dole strony.

 

napis_www.akcesoriadofelg.com.pl_762x50

 

Produkty z Polski:

 

Przede wszystkim trzeba uświadomić sobie, w jakiej sytuacji w kraju przez ubiegłe lata, jak i teraz są niezależni od dostaw gotowych produktów producenci Polscy w branżach, które systemowo zostały pozamykane na rzecz obcego kapitału " inwestorów ".

 

Poza pośredniczeniem w sprzedaży, serwisowaniem, montowaniem, usługą, i ciągle powiekszającą się administracją, kraj i jego mieszkańcy nie mają zbyt szerokiego pola do popisu. W opisanych dziedzinach jesteśmy mistrzami, ale te dają większości tylko przeżyć, garstce odłożyć, a wybranym odłożyć, i jeszcze żyć.

 

Mimo, obiegu pieniądza w kraju, ustawieni zostaliśmy w pozycji taniej siły roboczej, gdzie gospodarka kraju, w głównej mierze oparta jest na konsumpcji zasilanej zadłużaniem się mas. Zaś sama produkcja, która w większości przypadków jest jednym z filarów krajów rozwiniętych, u Nas odbywa się na zasadach podwykonawców. I mimo zapewnień władz że, w kraju jest bardzo dobrze, to gospodarce Polski daleko jest do gospodarek krajów położonych w zachodniej części Europy. I to nie dlatego, że nie jesteśmy pracowici, tylko dlatego, że odebrano Nam możliwości faktycznego rozwoju, przez co bycia niezależnymi, czyli między innymi konkurencyjnymi.

 

To co jeszcze mamy, wymaga nie lada ekwilibrystyki by to utrzymać w Naszych rękach, i dotyczy to każdej dziedziny.

 

Firma Królak z małej fabryki w latach 80-tych / 90-tych, po 38-latach funkcjonowania w jednej branży stała się rodzinną manufakturą. Ten fakt o dziwo, przy produkcji zabezpieczeń jest bezcennym atutem Naszych produktów.

 

Przede wszystkim cenimy swoją pracę, zabezpieczenia Naszej produkcji powstają tradycyjnymi metodami obróbki skrawaniem, przy użyciu maszyn konwencjonalnych, gdzie każdą operację wykonujemy pojedyńczo sztuka, za sztuką. Z produkcją na masową skalę nie mamy nic wspólnego.

 

Produkujemy małymi partiami, ale przede wszystkim ideowo, czyli wykorzystując kilkadziesiąt matryc wzorów, do stworzenia jednego wymiaru. Nasze produkty nie są jak z pod igły, de facto żadna nie jest identyczna. Porównywanie Naszych produktów pod względem wizualnym z konkurencją nie ma najmniejszego sensu, bo cechuje Nas z doła odmienna od wszystkich dostępnych produktów metoda produkcyjna.

 

Najważniejszym jest sedno sprawy, a to jest ponad konkurencją: Idea zabezpieczania na każdym etapie życia Naszego produktu, podparta ciągłym poszukiwaniem coraz to fajniejszych rozwiązań, w oparciu o już posiadane. Do produkcji używamy jakościowych materiałów, od tych samych przez lata sprawdzonych polskich dostawców.

 

Nasze produkty pod względem przeznaczenia są produktami na długie lata. Wybaczają popełniane przez większość błędy montażowe. Określamy je jako " polskie topory " sumiennie wykonujące powierzone im zadanie zabezpieczania felg.

 

Poniżej przykład testu długoterminowego, mija 16 lat, przejechane 400 tys.km.. Autko od początku użytkowania uczstniczy w sezonowej wymianie kół, serwis u zaufanych mechaników, ale jak to w życiu bywa również u przypadkowych. Generalnie doświadczyło całego wachlarza przygód, adekwatnego do minionego czasu i tysięcy kilometrów.

 

Śruba po lewej stronie to fabryczna śruba Peugeot'a, śruba po środku to śruba zabezpieczająca Nasza, zaś po lewej klucz do śruby zabezpieczającej. Jak widać, wzorek w łbie śruby zabezpieczającej uległ swoistej deformacji, ale cały czas jest, przez co śruby działają.

 

Wzorek uległ deformacji, gdyż śruby wykonane są w całości z jednego elementu, hartujemy je według specyfikacji, jak dla śrub mocujących czyli do klasy 10.9 (32-38 HRC), czyli klasy zapewniającej pracę materiału w warunkach w jakich jest zastosowany. Materiały, których używamy pozwalają na zahartowanie ich na twardsze do 50 HRC, ale przy tych parametrach mają tendencje do pękania jak szkło. Mimo, że możemy wykonać je twardsze, celowo trzymamy się parametrów jak dla śrub mocujących. Założeniowy tzw. "złoty środek".

 

image

 

Nie znajdą Państwo Naszych produktów w co drugim sklepie, u każdego wulkanizatora, w każdym serwisie. Wybierając Nasz produkt, kupują Państwo niemalże produkt indywidualny.

 

Jesteśmy na miejscu, i pracujemy non-stop, nie tylko w wyznaczonych godzinach pracy. Zatem kontakt z Nami jest natychmiastowy. Bezcenne w przypadku zgubienia reduktora kształtowego.

 

Każdy element zestawu zazwyczaj można zamówić oddzielnie. W nieprzewidzianej sytuacji, nie wyrzucają Państwo całego zestawu do kosza, tylko koncentrują uwagę na danym elemencie, który trzeba wymienić, a reszta dalej pracuje zabezpieczając felgi.

 

arrow-15x12.png Opis produktów Firmy Królak

 

napis_www.akcesoriadofelg.com.pl_762x50.jpg

 

Bycie liderem globalnym, jak i sprzedawanie w dużych ilościach, motywuje do działania innych globalnych liderów do produkcji specjalistycznych rozwiązań.

 

Przykładem są zestawy nasadek, kluczy do zabezpieczeń liderów, produkowanych przez firmy produkujące narzędzia. Naszym zdaniem rozwalają najlepsze systemy zabezpieczeń, ściągając globalnym markom spodnie. Zestawy sprzedawane jako narzędzia serwisowe, dostępne dla wszystkich.

 

W cenie 400 zł za kpl. otrzymujemy wszystko co niezbędne by poradzić sobie z większością zabezpieczeń, większości producentów.

 

Naszych nie ma, jesteśmy za malutcy :), globalnie nie istniejemy.

 

nasadki-do-zabezpieczen-1

 

nasadki-do-zabezpieczen-4

 

nasadki-do-zabezpieczen-2

 

nasadki-do-zabezpieczen-3

 

Niewiarygodne, ale prawdziwe. Regionalizacja górą nad globalizacją